|
5117D
Ibalgin Plus 400mg/100mg 24tbl
Popis: Liek obsahuje dve liečivá: ibuprofén a kofeín. Ibuprofén patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). NSAID poskytujú úľavu zmenou odpovede tela na bolesť. Kofeín patrí do skupiny liekov označovaných ako stimulanciá (povzbudzujúce látky). Liek sa používa u dospelých na krátkodobú, symptomatickú liečbu akútnej stredne silnej bolesti, ako je bolesť zubov alebo bolesť hlavy. Pri akútnej stredne silnej bolesti sa odporúča jednorazové podanie 400 mg ibuprofénu a 100 mg kofeínu (1 tableta). Ďalšiu dávku možno podať najskôr po 6-8 hodinách. Dávka 1200 mg ibuprofénu a 300 mg kofeínu (3 tablety) nemá byť prekročená počas 24 hodín. Má byť použitá najnižšia účinná dávka počas najkratšej doby potrebnej na kontrolu príznakov ochorenia. Dĺžka liečby by nemala presiahnuť 3 dni.
Tablety sa prehĺtajú celé a zapíjajú sa pohárom vody. V prípade pacientov s citlivým žalúdkom sa odporúča užívať tablety spolu s jedlom. Liek je kontraindikovaný počas tretieho trimestra gravidity. Pokiaľ to nie je nevyhnutné nemá sa podávať počas prvého a druhého trimestra gravidity. Počas dojčenia sa liek môže užívať iba v nevyhnutných prípadoch. Bezpečnosť a účinnosť u detí a dospievajúcich do 18 rokov nebola doteraz stanovená.
Predajná cena vrátane DPH: 5.93 EUR
Posledný 1 kus na sklade.
|  |
|